Operacja Deutz MIH odcinek 2

Operacja Deutz MIH odcinek 2

Kilka dni temu zamieściliśmy zdjęcia z jesiennej akcji zakupu młyńskiego silnika Deutz MIH 436. Niestety silnik ten to nie lada wyzwanie o czym za chwile się przekonacie. Nabyty przez naszego kolegę Darka silnik ma za sobą dosyć trudną historię.
Kilkanaście lat temu pewien pasjonat staroci w ostatniej chwili uratował go przed hutą, kupując go na skupie złomu. Niestety silnik był już bez koła zamachowego i z obciętym wałem. „Fachowcom” od złomu niechciało się zdejmować koła z wału więc odpalili palnik i odcięli wał razem z kołem. Nasz znajomy kupił zatem już silnik bez koła zamachowego(prawdopodobnie zostało przetopione na żyletki) oraz z bezpowrotnie zniszczonym wałem. Sprawa zatem trudna, niemalże niemożliwa.
Dzisiejsza operacja jednak jest dowodem na to że „silnikowcy” łatwo się nie poddają  Poniżej zamieszczone zdjęcia obrazują miejsce znalezienia i transport koła zamachowego wraz z wałem do silnika MIH. Mamy nadzieję ( nadzieję a nie pewność) że to dokładnie takie części jakie nam potrzeba. Na zdjęciach nie ma koła pasowego, ale to też udało nam się pozyskać  – Grzegorz Smela

 

Dodaj komentarz