Nierozpoznany silnik kutra/łodzi !

Ponieważ sezon wystawowy w pełni, większość naszych informacji dotyczy pokazów i wystaw z naszym udziałem.
Dziś jednak odbiegamy od tych tematów i prezentujemy jeden z niedawno pozyskanych silników, Mamy nadzieję, że nam Państwo wybaczycie to, że o silniku tym nie napiszemy zbyt wiele. Nie podamy nawet nazwy i producenta a określimy go jedynie jako „nierozpoznany silnik stacjonarny”. Z pewnych informacji dotyczących silnika mamy tylko to, że przyjechał do nas z Estonii i niewątpliwie jest silnikiem marynistycznym służącym do napędu jakiejś małej jednostki pływającej np. łodzi. Silnik wyposażony jest bowiem w mechanizm(sprzęgło) do załączania\wyłączania napędu i wykazuje podobieństwo do niektórych ,markowych silników tego typu.