Polskie silniki stacjonarne

Taki, bądź podobny tytuł będzie nosić album, który właśnie powstaje.
Jak sama nazwa mówi będzie to wydanie w pełni poświęcone polskim producentom silników stacjonarnych. Fundacja Muzeum Silników Stacjonarnych i Techniki Rolniczej w Konieczkowej albumem tym zamierza przypomnieć historie i dokonania wielu znanych i mniej znanych polskich producentów silników spalinowych, oraz zebrać w nim unikalną wiedzę z tego zakresu,
W tym mamy nadzieję pięknie wydanym albumie zamieścimy wiele nigdy nie publikowanych zdjęć i reklam. Ponadto przedstawiając producenta przedstawimy też zachowane po dzień dzisiejszy jego produkty. Opisywane przez nas silniki pochodzić będą z kolekcji muzealnych i zbiorów prywatnych . Autorami publikacji będą Smela Grzegorz i Zwierniak Andrzej.

W tym miejscu zwracamy się z apelem do wszystkich posiadaczy polskich silników stacjonarnych (szczególnie tych zbudowanych przed II Wojną Światową oraz unikalnych powojennych) o kontakt z nami. Jeżeli ktoś z Państwa dysponowałby zdjęciami archiwalnymi czy oryginalnymi reklamami i folderami, prosimy o podzielenie się nimi z nami. Mimo, że nasze zbiory są niemałe , wierzymy , że z Państwa pomocą uda się zebrać jeszcze ciekawszy materiał.

grzesmel@interia.pl perkun25@poczta.fm
698505749 , 660369930