A.Kryzel i J.Wojakowski.

Jednym z bardziej okazałych młyńskich silników opisanych w naszej książce jest A.Kryzel i J.Wojakowski należący do pana Pawła Orłowskiego. Nie tylko gabaryty silnika zasługują na uznanie (około 6000 kg), ale także jego stan zachowania, silnik jest bowiem w stanie oryginalnym. W wypadku tego silnika podkreślić należy, że w pełni zachował się także niezbędny osprzęt maszyny tzn: instalacja rozruchowa i pompa wodna. Więcej o silniku oczywiście w naszym albumie pt. Polskie Silniki Stacjonarne, który można nabyć na naszej stronie bądź bezpośrednio w muzeum. Całkowity dochód ze sprzedaży tej publikacji przeznaczony jest na nasz cel statutowy, czyli prowadzenie Muzeum Silników Stacjonarnych. Zakup książki jest zatem swego rodzaju cegiełką na rzecz muzeum.